Data wydarzenia: 04-06-23 21:51

IDEA

„My Targówek – fabryka nowych możliwości” to wspólne przedsięwzięcie organizacji pozarządowych i instytucji działających na terenie Targówka Fabrycznego. Łącząc siły chcemy skuteczniej działać na rzecz lokalnej społeczności. Działamy na rzecz zbudowania Lokalnego Systemu Wsparcia.

W ramach projektu organizowane są działania dla mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży. Zapraszamy każdego, młodszego i starszego do bezpłatnego udziału w projekcie.

Głównym celem, jaki sobie stawiamy jest tworzenie warunków potrzebnych do pełnego rozwoju społecznego i intelektualnego dzieci i młodzieży mieszkających na tym obszarze. Jest on realizowany poprzez szereg działań edukacyjnych jak animacyjnych i sportowych.

Obecny projekt- realizowany w latach 2015-2017 jest kontynuacją projektu realizowanego w latach 2013-2015.

Projekt „My Targówek- fabryka nowych możliwości” został dofinansowany z budżetu m.st. Warszawy. 

 

DZIAŁANIA EDUKACYJNE – Szkoła Podstawowa nr. 58

Są to działania wspierające, realizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego. Oferta skierowana jest do wszystkich uczniów. Składa się na nią indywidualna pomoc edukacyjna, realizowana poprzez program tutorski przygotowany przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury. W roku szkolnym 2016/2017 programem tutorskim objętych zostanie 10 dzieci, zajęcia prowadzić będzie 3 tutorów.

Inną formą wsparcia jest asystent kulturowy. Obecność takich osób w szkole, do której uczęszczają dzieci imigranckie jest kluczowa, aby mogły one korzystać zarówno z oferty edukacyjnej, jak i odnaleźć się w nowej rzeczywistości kulturowej. Za tę część projektu odpowiedzialna jest Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej.

 

DZIAŁANIA ANIMACYJNE – Cafe Sąsiad ul. Ziemowita 16

Fundacja Akademia Innowacji zatrudnia animatora, współpracuje ze społecznością lokalną oraz Radą Osiedla Targówek Fabryczny na rzecz ożywienia klubu sąsiada. W ramach projektu odbywają się zajęcia dla młodych oraz dorosłych. Zapraszamy zarówno na zajęcia prowadzone w trybie stałym, jak i na wydarzenia jednorazowe. 

Masz pomysł na działanie? - zapraszamy do kontaktu z animatorką na maila animator@akademiainnowacji.org.pl

 

DZIAŁANIA SPORTOWE

Stowarzyszenie Mierz Wysoko w miesiącach letnich prowadzić będzie zajęcia sportowe na otwartym powietrzu.

W lipcu i sierpniu prowadzony był cykl zajęć ze sportów miejskich m.in. kuglarstwo i slack Line na placyku przy ul. Siarczanej.

Od początku maja do końca września młodzież zapraszamy na otwarte treningi Ultimate Frisbee  prowadzone we wtorki w g. 17:45-19:15 na boisku przy gimnazjum 141 ul. Trocka 4.

AKADEMIA RODZICA

Naszymi działaniami obejmujemy nie tylko młodzież, ale również najmłodszych mieszkańców osiedla wraz z rodzicami. Stowarzyszenie Mierz Wysoko prowadzi otwarte spotkania grup zabawowych. Jest to przestrzeń dla rodziców dzieci w wieku 1-3 lata do spędzenia wspólnie czasu w sposób twórczy i edukacyjny, oraz do rozmów na temat wspierania rozwoju swoich dzieci.

Na zajęcia zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 1-3 lata w trakcie roku szkolnego, we wtorki godz 10-12.  Zajęcia odbywają się w Cafe Sąsiad przy ul. Ziemowita 16. 

KONTAKT

Więcej informacji o projekcie dostaną państwo od koordynatorki- Magdaleny Szeniawskiej   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REALIZATORZY

Realizatorami projektu są 

 

Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej http://ffrs.org.pl/

Fundacja Akademia Innowacji https://www.akademiainnowacji.org.pl 

Stowarzyszenie Praktycy Kultury http://www.praktycy.org/   

Stowarzyszenie Mierz Wysoko – WWW.mierzwysoko.org.p

 

PARTNERZY

Głównym celem naszego działania jest wsparcie procesu tworzenia lokalnego systemu wsparcia. Dlatego też stale współpracujemy z instytucjami działającymi na tym terenie. Naszymi partnerami w projekcie są:

Szkoła Podstawowa nr. 58 im. T. Gajcego https://sp58.edupage.org/

Rada Osiedla Targówek Fabryczny  - http://rotf.waw.pl/

Centrum Wspierania Rodzin – Rodzinna Warszawa - http://rodzinnawarszawa.pl/

Ośrodek Pomocy Społecznej – Targówek  - http://www.ops-targowek.waw.pl/

zakochaj sie w warszawie.pngzakochaj sie w warszawieProjekty My Targówek i My Sąsiedzi są współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy